Image Image Image Image Image

O DUNAMI

D U N A M I  

MOVEMENT | ARTS | WELLBEING

……………

EDUKACJA SOMATYCZNA – TO KREATYWNA NAUKA W KONTEKŚCIE HOLISTYCZNEGO I HARMONIJNEGO FUNKCJONOWANIA PSYCHO-FIZYCZNEGO DLA KTÓREGO RUCH, WYOBRAŹNIA I ZAUFANIE WŁASNYM ZMYSŁOM SĄ NATURALNYMI OPIEKUNAMI.

EDUKACJA SOMATYCZNA – TO ROWNIEŻ OKAZJA DO ROZWOJU ŚWIADOMOŚCI O ‘SOBIE W ŚWIECIE’ DLA KTÓREGO ANATOMIA DOŚWIADCZALNA, PSYCHOLOGIA SOMATYCZNA I WIELODYSCYPLINARNA WIEDZA NA TEMAT RELACJI MIĘDZY CIAŁEM A UMYSŁEM WYZNACZAJĄ NATURALNY RYTM BYCIA SOBĄ I PEŁNEGO FUNKCJONWANIA W ŚWIECIE. 

……………..

STUDIO RUCHU I EDUKACJI SOMATYCZNEJ

To miejsce na ekspresję i odkrywanie siebie w ruchu i tańcu z zastosowaniem elementów sztuk plastycznych, dramy, teatru, pisania, poezji i innych form wyrazu twórczego.

To miejsce na jednoczenie ciała i umysłu i odnowę psychosomatyczną poprzez naturalnie dobraną aktywność ruchową.

To miejsce otwarte na świat w ruchu, z którego czerpiemy inspiracje i którego sami chcemy inspirować.

……..

DUNAMI to praca z ruchem, kreatywnością i wyobraźnią przy jednocześnie wypracowanych korzyściach dla zdrowia psychofizycznego, ogólnego samopoczucia i rozwoju osobistego. Inspirujemy się różnymi tradycjami miedzy-kulturowymi a pojęcie ciało-umysł rozumiemy jako żywą dynamikę, która najlepiej rozwija się w procesach twórczych poszukiwań.

Naszym celem jest stwarzanie warunków na Twoją odkrywczą i terapeutyczną podróż kierowaną zmysłami, ruchem, ekspresją, zdobywaniem nowej wiedzy i dzieleniem się swoimi doświadczeniami, które budzą nową świadomość i nowe pokłady energii życiowej.

DUNAMI promuje indywidualne podejście, intuicję i wrażliwość estetyczną. W naszym podejściu staramy się uaktywniać najbardziej naturalne sposoby pracy z ruchem i refleksją ekspresywną, wewnętrzną świadomością i potencjałem twórczym. A oferta STUDIA DUNAMI to ogólnorozwojowe okazje do poprawy zdrowia i zrównoważonego funkcjonowania w coraz bardziej wymagającym życiu codziennym, jak i możliwość zdobycia ciekawych doświadczeń i wzbogacenia własnej wiedzy i osobowości. 

Naszą pasją jest przybliżanie wszystkim zainteresowanym świata somatyki ruchu, tańca i jego związkach ze zdrowiem i pełnowartościowym oraz w pełni świadomym funkcjonowaniem w otaczającym nas świecie.

Zapraszamy na Warsztaty:

wszystkich, którzy chcieliby wzbogacić i rozwinąć swoje funkcjonowanie ruchowo-somatyczne dla lepszej witalności, dla rozwoju twórczo-osobistego, integracji psycho-fizycznej lub dla samej formy aktywnego i wartościowego relaksu.

Zapraszamy na Szkolenia:

wszystkich, którzy chcą poznawać i wykorzystywać w swojej pracy terapeutycznej, edukacyjnej czy artystycznej wiedzę z zakresu podstaw edukacji somatycznej, rozwijać swój warsztat holistycznego podejścia do pracy z ciałem, ruchem i kreatywnością a przy tym rozwijać i oferować światu coraz lepszego siebie. 

Zapraszamy również do udziału i współpracy nad naszymi sezonowymi (wakacyjnymi) projektami artystycznymi dla dzieci i młodzieży DUNAMI ArtLab KIDS & TEENS.

——-

U NAS W KAŻDYM WIEKU ZNAJDZIESZ COŚ DLA SIEBIE! WIĘC PODZIEL SIĘ TYM Z CAŁYM ŚWIATEM!

IN A GOOD WAY :)

———

CO OZNACZA

 słowo DUNAMI?

DUNAMIS – THE ORIGIN OF MOVEMENT OR CHANGE – ŹRÓDŁO RUCHU I ZMIANY

to koncept i termin filozoficzny dotyczący potencjału czy źródła życia lub początek ruchu wewnętrznego, traktowanego przez Arystotelesa jako przejaw życia i siłę sprawczą, zarówno aktywną jak i pasywną i stanowi fundament spajający dziedziny teorii i praktyki.

Pojęcie było używane w filozofii jednak na długo przed Arystotelesem i głównie tłumaczone z Greki jako: początek, przyczyna, byt, siła sprawcza, tajemnicza moc, natura, czy zdolność lub działanie. W terminologii Platońskiej dunami(s) oznaczało bardziej możliwość do przyjmowania formy, natomiast w etymologii biblijnej słowo dunamis tłumaczone jest jako: wewnętrzna siła.