Image Image Image Image Image

Międzynarodowe Warsztaty – Empiryczna anatomia KOŚCI i ZIEMI

Zapraszamy na warsztaty edukacji somatycznej z Martiną Polleros z Austrii

Ziemia i kości
KOŚCI I ZIEMIA

11 grudnia 2016, niedziela

 10.00-15.00

Empiryczna anatomia KOŚCI i ZIEMI

„Odkąd opuściliśmy wodę i staliśmy się stworzeniami lądowymi… dodawaliśmy coraz to nowe stałe cechy, by utrzymywać nasz organizm jako kontener płynów na stałym lądzie… Musieliśmy rozwinąć własną geologię i nauczyć się budować własną podstawę z litych kości.”
Deane Juhan, Ciało Hioba: podręcznik pracy z ciałem
Nasz szkielet jest żywy. 206 kości w ludzkim ciele to żywa tkanka.
Kości odzwierciedlają twardość ziemi i można je traktować jak dynamiczną ziemię w naszym wnętrzu, ziemię, która potrzebuje stałej stymulacji, by pozostać zdrowa i silna.
Kości to materiał organiczny. Zdolne są do zmiany, słuchania, adaptacji i odpowiedzi na wszystkie wydarzenia w naszym życiu. Niosą w sobie odcisk wszystkiego, co robimy i gdzie byliśmy. Nawiązanie kontaktu na poziomie zmysłów, emocji i marzeń z naszymi kośćmi może uświadomić głębszy związek nie tylko z nami samymi, ale też ze znacznie większym ciałem, ziemią.
Warsztat ten ma za zadanie pomóc uczestnikom w odzyskaniu połączenia z własnym ciałem, zwłaszcza poprzez skupienie na jakości kości, układu szkieletowego i jego powiązań z grawitacją i ziemią.
Poprzez taniec, ruch i dźwięk zachęcam uczestników do odkrywania na nowo własnej struktury kostnej celem pogłębienia świadomości formy, geologii i podpory we własnym ciele w relacji do podpory i zakorzenienia w ziemi. Przechodząc przez fazy tańca, ruchu, pisania i rysowania uczestnicy dotkną osobistej historii kości.[/one_half_last]

Do kogo skierowane są warsztaty?

Warsztaty skierowane są do wszystkich zainteresowanych tematyką ruchu, ruchu w edukacji, do tancerzy, osób, które pragną zwiększyć świadomość ciała, jak również nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, także dla animatorów, instruktorów, osób prowadzących zajęcia rytmiczne, ruchowe, artystyczne, osób prowadzonych zajęcia muzyczne i rytmiczne, do terapeutów oraz pracowników opieki społecznej.

Parę słów o prowadzącej warsztaty:
Martina Polleros, mgr nauk humanistycznych
Austria 1966
Moją formą ekspresji jest ruch. Ruch zawsze był źródłem mojego zdrowia psycho-fizycznego. Urodzona i wychowana w Austrii, od wczesnego dzieciństwa uwielbiałam biegać, skakać, wspinać się, pływać i tańczyć. Gdy miałam 18 lat, ta jakże naturalna radość ruchu pokierowała mnie w stronę tańca. Pamiętam chwilę, w której uświadomiłam sobie, jak miły jest taniec. Miałam silne odczucie obecności, bycia tu i teraz, w ciele i z ciałem bez żadnej myśli. W tamtej chwili czułam się „cała”.
Gdy tańczę, jestem. Poza myśleniem, ocenianiem i potrzebami, wiem, kim jestem dzięki fizycznemu, cielesnemu poznaniu.
Tamto doświadczenie wezwało mnie do pracy, którą teraz wykonuję, to jest prowadzenia warsztatów szkoleniowych i regularnych zajęć, odosobnień i sesji indywidualnych w Austrii i Europie.
Oprócz nauczania zajmuję się projektowaniem i realizacją różnych projektów z dziedziny tańca, ruchu i teatru z ludźmi od 6 do 90 roku życia, we współpracy z podmiotami leczniczymi i edukacyjnymi. Odosobnienia i warsztaty specjalistyczne często organizuję wspólnie z kolegami-praktykami z branży. Jestem mocno zaangażowana w badania nad ruchem i tańcem, i temu polu zamierzam poświęcać coraz więcej czasu w przyszłości.
Moja edukacja obejmowała:
Treningi „Taniec między sztuką a terapią” w Bewegungsinstitut Essen, Bodybliss: Continuum Movement w Akademii Somatycznej w Monachium, Proces Sztuki Życia Anny Halprin z Ullą Schorn oraz studia magisterskie Taniec i zdrowie psycho-fizyczne na UCLAN University U.K. Pracowałam z Susan Harper, Mirandą Tufnell, Andreą Olsen i Caryn McHose, by wymienić kilku nauczycieli, którzy kształtowali, inspirowali i wspierali moje działania przez lata.

Martina

Termin:

11 grudnia 2016, niedziela

 10.00-15.00

Miejsce:
STUDIO DUNAMI
ul. 17-tego Pułku Piechoty 1 (boczna ul. Reformackiej)
35-020 RZESZÓW

Koszt:

120 zł od osoby

20 zł zniżki od osoby dla zgłoszeń min. 3 osobowych!

ZGŁOSZENIA:

Termin zgłoszeń i wpłat:

do 30 listopada 2016 lub do wyczerpania liczby miejsc.

Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest zgłoszenie się przez formularz zgłoszeniowy

http://www.dunami.pl/pl/formularz-zgloszeniowy-empiryczna-anatomia-kosci-ziemi/

oraz uiszczenie opłaty na konto studia (poniżej).

Zapraszamy do kontaktu w razie pytań:

Koordynatorki warsztatów:

Marta Berdel-Dudzińska
mardudzi@wp.pl
795 48 71 75

Anna Peszke-Dako

606 371 763

info@dunami.pl

DANE DO PRZELEWU:

AENIMAE ANNA PESZKE

PL42144011850000000004764137

Tytuł przelewu: Warsztat Grudzień 2016 oraz imię i nazwisko uczestniczki/czek