Image Image Image Image Image

Kobiety w pracy – Warsztaty dramowo-taneczne

Studio Ruchu i Edukacji Somatycznej DUNAMI i Fundacja Rozwoju „Dobre Życie” zapraszają na warsztat rozwojowy zatytułowany:

Samopoczucie i postrzeganie kobiety w pracy

04  lutego 2017, sobota

godzina: 10.00-15.00

Rzeszów

Propozycja skierowana jest do kobiet pracujących we wszystkich sektorach i branżach, w tym zarządzających rodziną i freelancerek, jak i studentek, wolontariuszek i emerytek zainteresowanych rozwojem świadomości siebie i wpływu tego jakie jesteśmy, jak czujemy się same ze sobą i co o sobie myślimy na to jak się komunikujemy ze światem i jak postrzegają nas inni.

Zaobserwowałyśmy, że w różnorodnych sytuacjach w swoim środowisku pracy kobiety nie do końca wykorzystują swoje możliwości. Celem warsztatów jest odkrycie swojej siły, uruchomienie potencjału, a także swojej sprawczości. Będziemy zmierzać do tego by poczuć w ciele, umyśle oraz w sercu, że wiele spraw zależy od nas samych. Mamy wpływ, nie jesteśmy „zawieszone” w próżni i bezwładne, ale ugruntowane i zdolne do działania.

Jakie tematy poruszymy na warsztacie

Poprzez doświadczenia i ich omówienia poszukamy odpowiedzi na ważne pytania:

  • Jak, jako kobieta, czujesz się i jesteś postrzegana w pracy (lub w domu, jeśli pracujesz w domu)? Jak chciałabyś, aby było?
  • Co komunikujesz o sobie innym (na wielu poziomach – fizycznym, emocjonalnym i mentalnym)? Czy jesteś zadowolona z rezultatów (stworzonych relacji, zarobków itd)? Może chcesz coś zmienić?
  • Czy jako kobieta korzystasz w pracy i budowaniu relacji zawodowych ze swojej kobiecej siły? Może czujesz, że coś Ci w tym przeszkadza?

Na warsztacie przećwiczymy radzenie sobie w różnych życiowych sytuacjach np.gdy pracodawca proponuje Ci wynagrodzenie poniżej oczekiwanego, spotykasz się z brakiem szacunku dla Twojej pracy czy Twojego czasu wolnego, spotykasz się z niezrozumieniem otoczenia wobec wybranej przez Ciebie drogi. Będziesz mogła w bezpiecznej atmosferze wypracować reakcję komfortową dla Ciebie, zgodną z prawdziwą Tobą, by uzyskać więcej pewności siebie i dobrego samopoczucia w pracy, które z kolei są powiązane z satysfakcją wewnętrzną, lepszą pozycją i wynagrodzeniem. 

Metody i filozofia pracy

Nie będziemy Ci mówić jak masz żyć i co robić, nie będziemy oceniać. Warsztat będzie prowadzony w atmosferze akceptacji i otwartości, na bazie umiejętności pracy psychoedukacyjnej i warsztatowej. Przejdziemy razem przez paletę różnorodnych i ciekawych doświadczeń takich jak:

  • wspólna zabawa rozpuszczająca blokady w kontakcie z samą sobą i z innymi,
  • elementy dramy, która pozwala wejść w różne sytuacje i role. Daje szansę na bezpieczne eksperymentowanie w improwizacjach, zmianę ról i reakcji w stosunku do innych ludzi, konfliktów i problemów, przez co poznajemy lepiej swoje ograniczenia i potencjały komunikacyjne, łatwiej nam znaleźć drogi wyjścia z nie zawsze służących nam starych nawyków. 
  • elementy choreoterapii i muzykoterapii, tańce w kręgu - poprzez ruch możemy dotrzeć do uczuć i emocji trudnych do zwerbalizowania,  głębiej poznajemy siebie, zwiększamy świadomość ciała. W tańcach w kręgu możemy poczuć swoje osobiste istnienie, a także swoje bycie w kontekście grupy. Taneczny krąg tworzy wspólnotę, umacnia więzi w grupie, daje członkom grupy bezpieczne miejsce, całkowitą akceptację, otoczenie staje się wspierające;
  • omawianie ćwiczeń, czy też opowiadanie sobie nawzajem o odczuciach i refleksjach pojawiających się w wyniku proponowanych ćwiczeń, co pomoże odkryć ich znaczenie, nazwać co ewentualnie chcemy zmienić w swojej pracy, jak możemy wchodzić w relacje z innymi na nowe sposoby; mówiąc i słuchając innych na nowo możemy układać swoje podejście do pracy i życia.

Metody zostały dobrane tak, byśmy mogły poruszyć zapomniane lub nieużywane na co dzień sposoby funkcjonowania i ładowania akumulatorów, aby pełniej korzystać z naszego kobiecego potencjału. Nasze ciała zapamiętają te doświadczenia, by pomagać nam w pracy i życiu.

Korzyści z udziału

Nie zmienimy Ciebie, ani Twojego życia. Możesz to zrobić tylko Ty sama. Ale damy Ci narzędzia. Jakie? Oto niektóre z nich:

1. Pokażemy Ci jak możesz docierać do samej siebie, poszukiwać swojego autentycznego głosu i ekspresji; 

2. Będziesz wiedziała jak uruchomić swój potencjał;

3. Dostaniesz muzykę, przykłady  ćwiczeń, opis tańców, które pomogą Ci obniżyć napięcie, zrelaksować się, by móc poświęcić swoją energię na to, co sama zdecydujesz;

4. Improwizacja – odnajdziesz się w niej podczas warsztatu, a pozyskane doświadczenia, w tym większą łatwość wchodzenia w różne sytuacje i role, weźmiesz ze sobą do życia i pracy.

Każda uczestniczka otrzyma zaświadczenie o udziale w warsztatach.

Prowadzące:

DSC_1409

Aleksandra Chodasz jest trenerką i superwizorką metody dramy, pracuje dramą w kontekstach społecznych i biznesowych oraz uczy jej od ponad 13 lat. Współpracuje jako trenerka z samorządami, firmami, organizacjami pozarządowymi i szkołami. Jest prezeską i trenerką w Fundacji Rozwoju „Dobre Życie” na Podkarpaciu, gdzie wspiera rozwój społeczności lokalnych, integrację międzypokoleniową i edukację obywatelską młodzieży wykorzystując twórcze metody jak drama, film, teledyski, spektakle. Informacje o prowadzonych warsztatach można znaleźć na stronach: http://facebook.com/trenerdramy, https://www.facebook.com/FundacjaDobreZycie, achodasz@dobrezycie.org

DSC_1385

Marta Berdel - pedagog tańców etnicznych, instruktor tańców polskich, muzykoterapeuta, nauczyciel akademicki. Od listopada 2015 prowadzi własną firmę „Holinga”(w tym „Etno.wirownia”). Uczy tańców etnicznych w Akademii 50 Plus oraz w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Rzeszowie oraz w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale. Ściśle współpracuje ze Studio Ruchu i Edukacji Somatycznej „Dunami” w Rzeszowie. Prowadzi zajęcia muzykoterapeutyczne i choreoterapeutyczne z młodzieżą niepełnosprawną w Centrum Dziennej Aktywności dla dzieci i młodzieży w Zespole Szkół w Łące. Interesuje się dramą, ruchem autentycznym, terapią tańcem i ruchem, kulturą tradycyjną, etnografią. W czerwcu 2015 ukończyła Studia Podyplomowe, kierunek „Taniec polski – prowadzenie zespołów tanecznych” organizowane przez Wydział Muzyki oraz Studium Kulturalno-Oświatowe Uniwersytetu Rzeszowskiego. Więcej: www.holinga.pl, www.etnowirowania.pl

 ——-

Informacje organizacyjne

Termin: 19 listopada 2016, sobota

Czas: 10.00-15.00

Koszt: 120 zł od osoby, zniżka 30 zł od osoby przy zgłoszeniu i wpłacie 3 osób razem

Miejsce: 

Studio DUNAMI

ul. 17-tego Pułku Piechoty 1 (boczna ul. Reformackiej)

35-020 Rzeszów

——

Zalety lokalizacji  Studia DUNAMI 

Budynek położony jest blisko centrum miasta, na obrzeżach parku – „Miejskiego Ogrodu im. Solidarności”, łatwy dojazd komunikacją publiczną. W pobliżu Studia – parking (w soboty nie obowiązuje opłata za parkowanie).

Nieopodal Bar wegatariański i vegański „Vegus”, w którym można zjeść smacznie i zdrowo: http://vegus.pl/.

W pobliskiej Galerii Handlowej „Graffica” znajduje się sklep spożywczy i punkty gastronomiczne, gdzie także można zjeść ciepły posiłek: http://www.galeria-graffica.pl/

Sala warsztatowa jest zlokalizowana na pierwszym piętrze, na poddaszu, stwarza dobry klimat do pracy, do dyspozycji uczestniczek szatnia. 

——

ZGŁOSZENIA:

Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest zgłoszenie się przez formularz na stronie oraz uiszczenia opłaty na konto studia (poniżej):

http://www.dunami.pl/pl/formularz-zgloszeniowy-kobieta-pracy-samopoczucie-postrzeganie/  

Termin zgłoszeń i wpłat: do 12.11.2016 lub do wyczerpania liczby miejsc.

Zapraszamy do kontaktu w razie pytań:

Ola: 609 08 13 13

Marta: 795 48 71 75

——-

DANE DO PRZELEWU:

AENIMAE ANNA PESZKE

PL42144011850000000004764137

Tytuł przelewu: Warsztat: Kobiety w pracy luty 2017 oraz imię i nazwisko uczestniczki/czek

——–